Budowa nowoczesnego boiska piłkarskiego przy ul. Sulechowskiej jest coraz bliżej. Miasto pozyskało na ten cel blisko 3,5 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Całkowita wartość inwestycji przekracza 8,6 mln zł.

Informację o przyznaniu funduszy przekazano podczas spotkania samorządowców z ministrem sportu i turystyki Jakubem Rutnickim w Drezdenku.

– To świetna wiadomość dla naszego miasta i całego regionu. Tworzymy miejsce, które pozwoli na komfortowe treningi przez cały rok i będzie ważnym elementem rozwoju sportowej infrastruktury w Zielonej Górze – podkreśla prezydent Marcin Pabierowski.

Przy ul. Sulechowskiej powstanie pełnowymiarowe boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią o wymiarach pola gry minimum 100 x 64 metry. Obiekt będzie spełniał wymagania Polskiego Związku Piłki Nożnej i zostanie wyposażony m.in. w profesjonalne oświetlenie, trybuny dla kibiców, piłkochwyty oraz niezbędny sprzęt sportowy.

Inwestycja ma odpowiedzieć na potrzeby lokalnych klubów, zawodników i młodzieży trenującej piłkę nożną. – Nowe boisko wzmocni sportowy potencjał miasta i stworzy lepsze warunki do szkolenia młodych talentów – dodaje Marcin Pabierowski.

(md)

Fot. UM Zielona Góra