Prezydent Marcin Pabierowski serdecznie zaprasza mieszkańców na uroczystości z okazji 66. rocznicy Wydarzeń Zielonogórskich, które odbędą się w piątek, 29 maja 2026 roku.
Program uroczystości:
- 11.00 – Kościół Konkatedralny pw. Św. Jadwigi Śląskiej: Msza św. w intencji obrońców Domu Katolickiego
- 12.00 – Złożenie wiązanki kwiatów na grobie księdza Kazimierza Michalskiego
- 12.15 – Przejście z Kościoła do sceny letniej przed budynkiem Filharmonii Zielonogórskiej
- 12.30 – Uroczyste zgromadzenie mieszkańców: powitanie gości, program słowno-muzyczny w wykonaniu młodzieży z II Ogólnokształcącego Liceum Ekologicznego, złożenie wiązanek kwiatów przed Monumentem poświęconym Obrońcom Domu Katolickiego
Bądźcie z nami, aby uczcić tę ważną rocznicę!
(mz)

Fot. UM Zielona Góra

