
Fot. UM Zielona Góra
Prezydent Marcin Pabierowski zaprasza mieszkańców na obchody 81. rocznicy Powrotu Zielonej Góry do Macierzy w dniu 03 czerwca 2026 roku.
Rozpoczęcie uroczystości zaplanowano na godz. 12.00 na deptaku przy Ratuszu. Gospodarzem wydarzenia będzie VII Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego.
Program uroczystości:
- Wystąpienia okolicznościowe
- Złożenie symbolicznej wiązanki kwiatów pod tablicą pamiątkową poświęconą pierwszemu burmistrzowi Zielonej Góry Tomaszowi Sobkowiakowi
- Montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów VII LO

