
5 maja obchodzimy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Jest to również Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. W naszym mieście obchody odbędą się w piątek (22 maja), o godz. 13.00 (przy ratuszu).
Święto ma na celu zwrócić uwagę na osoby z niepełnosprawnością intelektualną oraz ich rodziny, zmianę postaw społecznych wobec osób z upośledzeniem umysłowym oraz przełamanie izolacji osób niepełnosprawnych i integracja ze społeczeństwem.
W wielu polskich miastach organizowane są spotkania, pikniki i zabawy integracyjne.
Celem tych wydarzeń jest integracja osób z niepełnosprawnością intelektualną z ich otoczeniem.
(rk)

