W czwartek (14.05) w urzędzie miasta gościliśmy Joannę Kostrzewską, która objęła stanowisko Konsula Honorowego Królestwa Danii z siedzibą konsulatu w Poznaniu. Warto podkreślić, że okręg poznańskiego konsulatu obejmuje dwa województwa: wielkopolskie oraz lubuskie.
W imieniu prezydenta Marcina Pabierowskiego, wizytującą nasze miasto panią konsul przyjął wiceprezydent dr Jarosław Flakowski. Spotkanie miało charakter zapoznawczy, a podczas rozmów omówiono najistotniejsze obszary dające możliwość budowania wzajemnych, przyjaznych i pożytecznych dla obu stron relacji.
Tematy, które poruszono podczas rozmów, to przede wszystkim:
- bieżąca współpraca pomiędzy naszym samorządem a Ambasadą Danii i Konsulatem Honorowym w Poznaniu;
- realizacja wsparcia dla obywateli duńskich mieszkających w Zielonej Górze;
- rozwój współpracy gospodarczej;
- wymiana oświatowa i kulturalna;
- wymiana doświadczeń w zakresie współpracy zagranicznej oraz perspektywa pozyskania przez Zieloną Górę statusu duńskiego miasta partnerskiego.
Podczas spotkania omówiono również perspektywę zorganizowania w przyszłości oficjalnej wizyty Ambasadora Danii w naszym mieście.
(mg)

fot. Bartosz Mirosławski – Biuro Prasowe UM/ Podczas spotkania omówiono również perspektywę zorganizowania w przyszłości oficjalnej wizyty Ambasadora Danii w naszym mieście.

