W czwartek (14.05) w urzędzie miasta gościliśmy Joannę Kostrzewską, która objęła stanowisko Konsula Honorowego Królestwa Danii z siedzibą konsulatu w Poznaniu. Warto podkreślić, że okręg poznańskiego konsulatu obejmuje dwa województwa: wielkopolskie oraz lubuskie.

W imieniu prezydenta Marcina Pabierowskiego, wizytującą nasze miasto panią konsul przyjął wiceprezydent dr Jarosław Flakowski. Spotkanie miało charakter zapoznawczy, a podczas rozmów omówiono najistotniejsze obszary dające możliwość budowania wzajemnych, przyjaznych i pożytecznych dla obu stron relacji.

Tematy, które poruszono podczas rozmów, to przede wszystkim:

  •  bieżąca współpraca pomiędzy naszym samorządem a Ambasadą Danii i Konsulatem Honorowym w Poznaniu;
  •  realizacja wsparcia dla obywateli duńskich mieszkających w Zielonej Górze;
  •  rozwój współpracy gospodarczej;
  • wymiana oświatowa i kulturalna;
  • wymiana doświadczeń w zakresie współpracy zagranicznej oraz perspektywa pozyskania przez Zieloną Górę statusu duńskiego miasta partnerskiego.

Podczas spotkania omówiono również perspektywę zorganizowania w przyszłości oficjalnej wizyty Ambasadora Danii w naszym mieście.

(mg)

Spotkanie z Konsul Honorową Królestwa Danii

fot. Bartosz Mirosławski – Biuro Prasowe UM/ Podczas spotkania omówiono również perspektywę zorganizowania w przyszłości oficjalnej wizyty Ambasadora Danii w naszym mieście.