
Fot. Pixabay / Mohamed_hassan
Zielona Góra rozpoczęła prace nad opracowaniem Programu Polityki Senioralnej, którego celem jest tworzenie przyjaznych i skutecznych działań wspierających osoby starsze oraz poprawę jakości życia mieszkańców 60+.
Aby jak najlepiej dopasować planowane działania do realnych potrzeb seniorów, prowadzone jest badanie ankietowe dotyczące codziennego funkcjonowania, oczekiwań oraz potrzeb osób starszych w Zielonej Górze. Wypełnienie ankiety zajmuje tylko kilka minut, a każdy głos ma ogromne znaczenie. Zebrane opinie pomogą wyznaczyć kierunki działań miasta w zakresie aktywizacji
społecznej, zdrowotnej i kulturalnej seniorów.
Ankieta online: https://www.mops.zgora.pl/prosba-o-wypelnienie-ankiety/
W siedzibie MOPS w Zielonej Górze dostępna jest również wersja papierowa. Ankiety zbierane są do 29 maja 2026 r. Zachęcamy wszystkich seniorów do udziału i współtworzenia rozwiązań przyjaznych osobom starszym w Zielonej Górze!

