20 czerwca, 10 lipca, 7 sierpnia, 2 września, 15 września – oto daty, które warto zaznaczyć w swoim terminarzu, aby wziąć udział w organizowanych z myślą o seniorkach i seniorach, acz otwartych dla wszystkich chętnych, Zielonogórskich Szeptankach.

Po zimowej przerwie wraca cykl różnorodnych pod względem tematu i formuły spotkań zainicjowanych przez Centrum Integracji Społecznej, Centrum Usług Społecznych oraz dzienne domy pobytu. Założenie: bawić i integrować pokolenia Zielonogórzan, skłaniać najstarszych mieszkańców miasta do wspólnego spędzania czasu.

Przypomnijmy. Premiera odbyła się we wrześniu ub.r. w odrestaurowanej piwnicy winiarskiej zwanej Salą Szeptów. Stąd szyld całego cyklu. Tegoroczną serię szeptanek zainaugurowała Spartakiada na Wesoło, przygotowana w formule pikniku na świeżym powietrzu w przypałacowym parku w Starym Kisielinie przez tamtejszy Dzienny Dom Senior+. Programy i terminy kolejnych imprez:

  • 20 czerwca w imieniu władz miasta zapraszamy do Zatonia. Wokół ruin dawnej rezydencji księżnej Dino organizatorzy przygotują kącik czytelniczy, strefę relaksu, strefę ruchu oraz grę terenową.
  • 10 lipca Salę Szeptów, czyli piwnicę winiarską Eduarda Seidela przy ul. Sowińskiego wypełni twórczy duch warsztatów ceramicznych oraz śpiew wspólnego muzykowania z Wojciechem Brodzińskim.
  • 7 sierpnia – coś jakby powtórka z rozrywki, czyli kolejny raz pośpiewamy w Sali Szeptów z Wojciechem Brodziński, co poprzedzą jednak zajęcia z malowania parasoli oraz tworzenia makram (sztuka splatania sznurków).
  • 2 września, już w nieco winobraniowym klimacie, kończymy z warsztatami. Będzie potańcówka, także w Sali Szeptów, gdzie znów nie zabraknie pana Wojciecha i jego gitary.
  •  15 września w Suchej ma się odbyć gminne grillowanie.

– Każde wydarzenie to okazja do aktywnego wypoczynku, poznania nowych ludzi oraz odkrywania nowych pasji w serdecznej i rodzinnej atmosferze. Najlepsze chwile są wtedy, gdy możemy dzielić je razem – zachęcają twórcy szeptanego cyklu.

(at)

Fot. Bartosz Mirosławski / Seniorzy przyjmują Salę Szeptów